Schema

Schema 2017

Reservation för ändringar

Fredag 14:30–20:00

ENTRÉ
Incheckning

Fredag 15:00–16:30

FÖRELÄSNINGSSAL 2
Workshop: Bygg din egen handlingsplan
Mårten Nylén

Fredag 16:45–17:40

A-HALL
Core
Emma Johansson
B-HALL
Procedos Platform 9 – Rebuild Yourself
Jenny Ahlin
C-HALL
Soma Move®
Hanna Rosén
E-HALL
Maxpuls
Elin Wennman
SIMHALL
Mermaid Fitness
Emelie Jönsson & Marco Gustavsson
FÖRELÄSNINGSSAL 1
Life, Love and Passion
Tony Irving
UTOMHUSARENA: NYHAMRE
Prova på rullskidor (16.30 - 17.45)
Magdalena Mattes
UTOMHUSARENA: SOLROSEN
Nordic Extreme™
Elin Larsson
UTOMHUSARENA: HOBERGET
After Work Run
Vildmarkslöparna: Johanna Björklund Hansson & Lina Schols
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
Army Fitness®
Army Fitness: Charlotte Granström, Johan Smedberg & Stefan Silfvergren
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
XC - Crosscountry
Järvsö Bergscykel Park
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
3 höjdare på Bolleberget
Orbaden Zip & Climb / Bollnäs klätterklubb

Fredag 18:15–19:10

A-HALL
Dance Detox
Åsa Fornander
B-HALL
Procedos Platform 9 – Rebuild Yourself
Jenny Ahlin
C-HALL
Holistic Floorwork
Cecilia Gustafsson
SIMHALL
Mermaid Fitness
Emelie Jönsson & Marco Gustavsson
FÖRELÄSNINGSSAL 1
Kostmyter och tankevurpor
Kristina Andersson
UTOMHUSARENA: TERRASS
Zone24
Elin Larsson
UTOMHUSARENA: SOLROSEN
Challenge Yourself
Mårten Nylén
UTOMHUSARENA: HOBERGET
Run.Play.Yoga
Veronica Jäderlund
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
Army Fitness®
Army Fitness: Charlotte Granström, Johan Smedberg & Stefan Silfvergren
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
XC - Crosscountry
Järvsö Bergscykel Park
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
3 höjdare på Bolleberget
Orbaden Zip&Climb / Bollnäs klätterklubb

Fredag 19:45–20:40

A-HALL
Dansa dig lycklig
Tony Irving
B-HALL
Träna med The Mauler
Alexander Gustafsson
C-HALL
CoreStrength
Anneli Wigren
D-HALL
WS: Systemisk rörlighet
Linus Johansson
E-HALL
Les Mills Sprint™
Jim Berg
F-HALL
Soma Mind®
Annika Lans
SIMHALL
Floating Mind
Veronica Jäderlund
FÖRELÄSNINGSSAL 1
Den avgörande faktorn
Mårten Nylén
UTOMHUSARENA: TERRASS
Zone24
Elin Larsson
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
Nattlöpning (21.00-22.15)
Markus Torgeby

Lördag 07:30–10:00

ENTRÉ
Incheckning

Lördag 08:30–09:25

A-HALL
Yin Yoga
Cecilia Gustafsson
B-HALL
Functional Moves®
Anna Hammarström & Emma Johansson
C-HALL
Jazz
Åsa Fornander
E-HALL
Optimal Energi
Elin Wennman
SIMHALL
Floating Mind (morgonpass:07:15 - 08:10)
Mermaid Fitness (08:30 - 09:25)
FÖRELÄSNINGSSAL 1
När målen blir verklighet
Sabina Dalfjäll
FÖRELÄSNINGSSAL 2
Movement variability is the future
Matthew Griffiths
UTOMHUSARENA: SOLROSEN
Calisthenics - Unilateral Foundation
Linus Johansson
UTOMHUSARENA: HOBERGET
Löpteknik med Torgeby
Markus Torgeby
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
Army Fitness®
Army Fitness: Charlotte Granström, Johan Smedberg & Stefan Silfvergren
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
XC - Crosscountry
Järvsö Bergscykel Park
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
3 höjdare på Bolleberget
Orbaden Zip &Climb / Bollnäs klätterklubb

Lördag 10:00–10:55

A-HALL
AfHo®
Åsa Fornander
B-HALL
Les Mills Grit™Strength
Jenny Ahlin
C-HALL
Holistic Floorwork
Hanna Rosén
D-HALL
FYS
Annika Lans
E-HALL
Fibonacci fun
Jim Berg
SIMHALL
Mermaid Fitness
Emelie Jönsson & Marco Gustavsson
FÖRELÄSNINGSSAL 1
Släng ut vågen
Kristina Andersson
FÖRELÄSNINGSSAL 2
Målet med livet
Linus Johansson
UTOMHUSARENA: NYHAMRE
Prova på rullskidor (09.45 - 11.00)
Magdalena Mattes
UTOMHUSARENA: TERRASS
Zone24
Elin Larsson
UTOMHUSARENA: SOLROSEN
Brottarträning
Martin Lidberg & Jimmy Lidberg
UTOMHUSARENA: HOBERGET
Myrmarksintervaller
Vildmarkslöparna: Johanna Björklund Hansson & Lina Schols
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
Army Fitness®
Army Fitness: Charlotte Granström, Johan Smedberg & Stefan Silfvergren
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
XC - Crosscountry
Järvsö Bergscykel Park
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
3 höjdare på Bolleberget
Orbaden Zip &Climb / Bollnäs klätterklubb

Lördag 11:30–12:25

A-HALL
FreePower®
Cecilia Gustafsson
B-HALL
Träna med The Mauler
Alexander Gustafsson
C-HALL
Powerstrike Forza
Emma Johansson
E-HALL
Ride with your heart
Matthew Griffiths
F-HALL
CoreStrength
Anneli Wigren
SIMHALL
Floating Mind
Veronica Jäderlund
FÖRELÄSNINGSSAL 1
Nå dina mål med sociala medier
Frida Boisen
FÖRELÄSNINGSSAL 2
Dare to be Great
Jim Berg
UTOMHUSARENA: TERRASS
KettleKombo
Annika Lans
UTOMHUSARENA: SOLROSEN
Nordic Extreme
Elin Larsson
UTOMHUSARENA: HOBERGET
Löpning med hjärta
Markus Torgeby
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
XC - Crosscountry
Järvsö Bergscykel Park
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
3 höjdare på Bolleberget
Orbaden Zip&Climb / Bollnäs klätterklubb

Lördag 12:25–13:30

 

Lunch med musik och underhållning i A-hallen

 

Lördag 13:30–14:25

A-HALL
Barre Move®
Åsa Fornander
B-HALL
Procedos Platform 9 – Rebuild Yourself
Jenny Ahlin
C-HALL
CoreStrength
Anneli Wigren
D-HALL
Box
Emma Johansson
E-HALL
Get trained, not drained
Elin Wennman
F-HALL
Release
Hanna Rosén
SIMHALL
Mermaid Fitness
Emelie Jönsson & Marco Gustavsson
FÖRELÄSNINGSSAL 1
The Mauler - karriären och idrotten
Alexander Gustafsson
FÖRELÄSNINGSSAL 2
Hållbar framgång
Cecilia Gustafsson
UTOMHUSARENA: NYHAMRE
Prova på rullskidor (13.30 - 14.45)
Magdalena Mattes
UTOMHUSARENA: SOLROSEN
Calisthenics - Unilateral Foundation
Linus Johansson
UTOMHUSARENA: HOBERGET
Run.Play.Yoga
Veronica Jäderlund

Lördag 15:00–15:55

A-HALL
Soma Move®
Linus Johansson & Cecilia Gustafsson
B-HALL
Procedos Platform 9 – Rebuild Yourself
Jenny Ahlin
C-HALL
Street
Åsa Fornander
SIMHALL
Mermaid Fitness
Emelie Jönsson & Marco Gustavsson
FÖRELÄSNINGSSAL 1
Löparens hjärta
Markus Torgeby
FÖRELÄSNINGSSAL 2
Mål som motivation
Jimmy Lidberg
UTOMHUSARENA: TERRASS
Zone24
Elin Larsson
UTOMHUSARENA: SOLROSEN
Kampfys
Sabina Dalfjäll
UTOMHUSARENA: HOBERGET
Vildmarksrundan (14:45 - 16:00)
Vildmarkslöparna: Johanna Björklund Hansson & Lina Schols
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
Army Fitness®
Army Fitness: Charlotte Granström, Johan Smedberg & Stefan Silfvergren
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
XC - Crosscountry
Järvsö Bergscykel Park
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
3 höjdare på Bolleberget
Orbaden Zip & Climb / Bollnäs klätterklubb

Lördag 16:15–17:10

A-HALL
Les Mills Bodybalance®
Åsa Fornander
B-HALL
Brottarträning
Martin Lidberg & Jimmy Lidberg
C-HALL
Foamrolling
Jenny Ahlin
E-HALL
Les Mills Sprint™
Jim Berg
F-HALL
Soma Mind®
Annika Lans
SIMHALL
Floating Mind
Veronica Jäderlund
FÖRELÄSNINGSSAL 1
Peptalk - kost & träning
Kristina Andersson & Sabina Dalfjäll
UTOMHUSARENA: NYHAMRE
Prova på rullskidor (16.10 - 17.25)
Magdalena Mattes
UTOMHUSARENA: TERRASS
Zone24
Elin Larsson
UTOMHUSARENA: SOLROSEN
Procedos 3D Metrics
Matthew Griffiths
UTOMHUSARENA: HOBERGET
Functional Moves Outdoor
Emma Johansson
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
XC - Crosscountry
Järvsö Bergscykel Park
UTOMHUSARENA: BOLLEBERGET
3 höjdare på Bolleberget
Orbaden Zip & Climb / Bollnäs klätterklubb